schmidtjeno3A november vízválasztó lesz a Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének elnöke szerint. Addig lehet halogatni a kemény döntéseket, de hamarosan valakinek ki kell fizetnie a cechet. Márpedig az nagyon megnőtt.

A rezsiköltségek emelkedése miatt a magyar önkormányzatok túlnyomó többsége legkésőbb novembertől bezárni kényszerül a nem létfontosságú intézményeit, például múzeumokat, sportcsarnokokat – mondta érdeklődésünkre a Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének elnöke. Schmidt Jenő szerint a kormány egyelőre kivár a kompenzációval.

Négyszeres-ötszörös árdrágulásról számolt be Schmidt Jenő. Azt mondja, ezt nem lehet kigazdálkodni.

„Az államnak, ha van többletbevétele áfából és másból az inflációs hatások miatt, akkor azt várjuk, hogy támogasson minket és valamilyen módon ezt ki tudjuk fizetni, a másik oldalon pedig elkezdődik egy nagy takarékoskodás, ami három részből fog állni.

• Az egyik, hogy intézményeknél korlátozások lesznek, be fogunk zárni múzeumokat, művelődési házak egy részét nem fogjuk fűteni, csak a nagytermeit.

• Jönnek aztán a sportcsarnokok, uszodák minden olyan létesítmény, ami a mindennapi élethez nem kimondottan kell.

• A harmadik rész pedig az, hogy tényleg el gondolkodunk azon, hogy mit lehet még szűkíteni.

Remélem, ez az állapot körülbelül egy, másfél, két éven belül megszűnik” – foglalta össze az önkormányzatok előtt álló költségcsökkentő lehetőségeket az elnök.

A cikk folytatódik ezen a linken