adosAz önkormányzatok a kormányzati elvonásokra hivatkoznak. Bár Budakalászon és a XVIII. kerületben is azt állítják, gondos előkészítés után vezették be az új adókat, egyelőre kérdéses, hogy megfelelőek-e az ezekről szóló helyi rendeletek. Mindkét ügyben vizsgálat is indult.

• A budakalászi önkormányzat a területén található sport, szabadidős és rekreációs célú tavaknál vet ki új adót 2023-ban: belépőjegyenként 200 forintban szabták meg a mértékét, amit a helyi lakosok kivételével május 1. és szeptember 30. között kell megfizetni.
  • A XVIII. kerületi önkormányzat pedig a légiutasokat adóztatja meg januártól (kivéve a kerületben élőket, a kiskorúakat és a vállalkozási céllal utazókat) 1000 forint értékben.

Az új adókat mindkét önkormányzat az idegenforgalmi adó mintájára tervezi beszedni: ahogy az ifát a szállásadók szedik be, úgy a belépőjegyadót a tavak üzemeltetői, a légiutasadót pedig a légitársaságok és a földi kiszolgálók közösen. Bár az érintett önkormányzatok úgy érzik, kellően előkészítették az új adók bevezetését, egyelőre kérdéses, hogy megfelelőek-e az adókról szóló rendeletek. Az viszont közös indok mindkét helyen, hogy az új adókat a kormányzati elvonásokkal indokolják.

A cikknek ezzel nincs vége, itt olvasható tovább