iskVisszavette az iskolákat a Kliktől a siklósi önkormányzat, mert szerintük a központ elnyelte az általuk befizetett évi 105 millió forintot.

Siklós az iparűzési adóból évente 105 millió forintot fizetett a Klebelsberg Intézményfenntartó Központnak, de a polgármester szerint indokolatlan volt az összeg mértéke.

Marenics János azt mondta, a központ elnyelte a befizetésüket és a Klik a befizetett pénzt nem kizárólag a siklósi intézményekre fordította, valamint túl sokat költöttek foglalkoztatásra. Az önkormányzatok négyévente dönthetnek arról, hogy ki legyen az iskolák működtetője, ez most járt le – derül ki a tudósításból.

Az RTL Klub hiába kérdezte az Emmit, hány másik önkormányzat vette eddig vissza az iskolák üzemeltetését, erre nem válaszoltak. A minisztérium mindössze ennyit közölt: a siklósi tankerületben dolgozók létszámát nem veszélyezteti, hogy az önkormányzat üzemeltet.

(Fotó: illusztráció) (eduline.hu)