douchev_janics_natasaSzegednek nagyon fontos az olimpia, az olimpiai bajnok kajakozó Janics Natasa és a legendás Bárka nevű vendéglő is a belvárosban. Szeged polgármestere szerint mindez és a város érdeke együtt jelenik meg az olimpikon támogatásában és a vendéglő visszavásárlásában.

A Bárka évtizedekig az egyik legkedveltebb helye volt a városnak, ám 2002-ben be kellett zárni, mert a városképi védettségű épület elöregedett. 2007-ben Janics Natasa bruttó 24 millió 850 ezer forintért megvette a vendéglőt. Mint mondta, házias éttermet csinálna az egykor népszerű helyből, és a sportolás befejezése után itt képzelné el a jövőjét. Az olimpikon pénzügyeit kezelő Csonka Gábor szerint akkor jó befektetésnek tűnt a Bárka megvétele, de ahogy más sem, ő sem látta előre a közelgő gazdasági válságot... Közben az EDF-DÉMÁSZ Szeged színeiben sportoló Janics Natasa férjhez ment, kisbabája született, végül felajánlotta visszavásárlásra a már terhet jelentő ingatlant az önkormányzatnak.

Szegednek nagyon fontos Janics Natasa és a "kultikus" Bárka is, a város érdeke együtt jelenik meg az olimpikon támogatásában és a vendéglő visszavételében - mondta a Szeged24 tudósítójának Botka László, Szeged polgármestere. Elmondta: a szegedi önkormányzat a maga eszközeivel mindent megtesz azért, hogy a közelgő londoni olimpián is magyar sikerek szülessenek. Az olyan világklasszis sportolónak, mint Janics Natasa nyugodt körülményeket kell biztosítani, ezért is döntöttek úgy, hogy leveszik a vendéglő terhét a válláról.

A vagyonrendelet szerint 50 millió forint alatt nem kell közgyűlési döntés, ezért az önkormányzat pénzügyi bizottsága ellenszavazat nélkül, két tartózkodás mellett, kis eltéréssel, bruttó 25 millió 146 ezer forintért visszavásárolta a Bárkát Janics Natasától azzal, hogy ez városrendezési szempontból is indokolt. Botka László polgármester azt is hozzátette: a világgazdasági válságot, az ingatlanok értékének csökkenését és a bankok finanszírozásának a változását is megértették, és az a tervük, hogy olyan befektetőt találjanak a vendéglőre, aki meg tud birkózni a feladattal.