siofokistaNem újítják fel a siófoki focistadiont, a városnak vissza kell utalnia a pénzt az államkasszába.

A honvédelmi minisztérium államtitkára arról tájékoztatta Siófok polgármesterét, hogy korábban a siófoki futballstadion fejlesztésére biztosított és az önkormányzatunk számlájára át is utalt pénzt most zárolták. Ennek megfelelően a projekt előkészítésére eddig elköltött összegen kívül megmaradt - egyébként milliárdos nagyságrendű - pénzt, rövidesen vissza kell utalnunk az államkasszába – derül ki a városvezető bejegyzéséből. Lengyel Róbert megjegyzi: „ebben a helyzetben nem volt váratlan és bizonyos szempontból tán meg is értem”.

A kormány nemrég döntött arról, hogy az állami beruházásokat – ide nem értve a kivitelezés alatt levőket – felfüggeszti. Ennek költségvetési hatásaként 2022-ben és 2023-ban összesen 1150 milliárd forint megtakarítást kell elérni.

(24.hu)