arviz01Csaknem 790 millió forint vis maior támogatás odaítéléséről döntött még tavaly december második felében Pintér Sándor belügyminiszter, ezzel összesen 47 település kap központi segítséget – tájékoztatott a Kormány.hu. Az aktuális ütemben 9,3 millió forint védekezéshez és 780,4 millió forint helyre­állításhoz kapcsolódó támogatásról született döntés.

A belügyi tárca vezetője 2017-ben összesen tizenháromszor ítélt oda vis maior támogatásokat, amelyeknek köszönhetően összesen több mint 7,6 milliárd forintot kaptak a bajba jutott önkormányzatok.

A legutolsó döntésnél a legnagyobb segítséget a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Piricsének ítélték oda, az önkormányzatnak két tételben összesen több mint 72,3 millió forint jut. Orosz László polgármester elmondta, nagy esőzés volt a település környékén, a csapadék alá­mosta az utakat, kárt tett az árkokban a szegregátumok közelében, amelyeket rendbe kell tenni.

– A terület homokos, így egy jelentősebb esőzés könnyebben rongálja meg az utakat – hangsúlyozta Piricse első embere. Kérdésre beszámolt arról is, hogy a támogatásokhoz az önkormányzatnak is hozzá kell járulni a támogatási összegek tíz százalékával.