veszprem01Veszprém megyei jogú város önkormányzata likviditási nehézségek miatt az intézményei részére átmenetileg a pénzügyi keretet nem tudja biztosítani, ezért további értesítésig az önkormányzat által nyújtott finanszírozás szünetel – írta meg levélben az önkormányzat a megyeszékhely szociális, oktatási és kulturális intézményeinek.

Átmenetileg nem tudja finanszírozni intézményeit a veszprémi önkormányzat, likviditási hitel felvételére kényszerül - mondta Scher Ágota, az önkormányzat pénzügyi irodavezetője az MTI érdeklődésére. Mint levelükben írták, az intézmények ezen időszak alatt kiadásaikat csak a saját bevételeikből tudják fedezni. Takarékos gazdálkodásra szólították fel az intézményeket; gazdálkodjanak fegyelmezetten, lehetőség szerint extrakiadásokat ne tervezzenek, csak olyan kiadásokkal számoljanak, melyek a saját bevételeikből megoldhatók - magyarázta a pénzügyi irodavezető.

Az önkormányzat bevételei az állami bevételekből, a normatív állami támogatásból, az adóbevételekből, az ingatlanértékesítési bevételekből, illetve a hitelből állnak. Az adóbevételek megérkeztek, az ingatlanértékesítések most vannak folyamatban - folytatta a Scher Ágota. A költségvetésben jelentős összeg, 780 millió forint az ingatlanértékesítésből származó bevétel, az ingatlanok nagy részére már van érdeklődés. Szerinte hamarosan megkötik egy pénzintézettel a likviditási hitelszerződést hárommilliárd forintról.