varosokHogyan támogathatja az Európai Beruházási Bank (EBB) a városi projektek finanszírozását?  Mi szükséges egy városnak ahhoz, hogy hozzáférhessen az EBB forrásaihoz?  Mi az az ESBA és mit tehet annak érdekében, hogy segítse a városok finanszírozását mind az innovációs tevékenységek, mind a helyi infrastruktúra fejlesztésének területén?

Az uniós városfejlesztési menetrend egy óriási lehetőség a városok számára, hogy közvetlenül kiaknázhassák az Európai Unió lehetőségeit (mind a finanszírozás, mind a széles körű stratégiai és technikai támogatás területén), és mindez a városok fontosságának elismerését tükrözi az EU jövőbeli társadalmi és gazdasági fejlődésének szempontjából. Az EBB, mint az EU bankja is hasonlóképpen igazítja tanácsadói szolgáltatásait a városfejlesztési menetrend kiegészítéséhez, valamint a már meglévő hitelezői tevékenységeinek megerősítéséhez a városfejlesztés támogatása céljából. Továbbá az európai beruházási terv lehetővé tette az EBB számára az Európai Stratégiai Beruházási Alap (ESBA), valamint az Európai Beruházási Tanácsadó Platform (EIAH) mobilizálását a pénzügyi támogatások és befektetések felgyorsítására Európa-szerte.

A  teljes cikk itt olvasható