szegenyhazEgyre több önkormányzat dönt arról, hogy segítséget nyújt a gazdasági válság miatt nehéz helyzetbe került családoknak. A Baranya megyei Bürüsön megduplázták a lakhatási támogatást, és élelmiszercsomagokat is osztanak, míg a Somogy megyei Bolháson pedig péntekig minden rászoruló 25-ezer forintos segítséget kap a tüzelő megvásárláshoz.

A Somogy megyei Bolháson majdnem mindenki jogosult a tüzifa támogatásra. Az önkormányzat a 150 ingatlanból 130-at tud támogatni, vagyis a négyszáz lakos 80 százaléka kaphat segítséget, ami családonként 25 ezer forintot jelent.

„Nagyságrendileg egy köbméter. Egy átlagos ingatlan meglátásunk szerint 10 köbméterrel fűthető egy szezonban ki, így nagyságrendileg a tíz százalékát tudjuk biztosítani a családi a téli tüzelő ellátásából” – mondta Szabó Bence László, Bolhás polgármestere.

A helyiek hálásak a segítségért, mint mondják, minden támogatás jól jön, amikor szinte mindennek emelkedik az ára.

„Nagyon örülök neki, hogy megkaptuk ezt a segélyt, mert egy hónapig elég nekem egy köbméter. Hármat el szoktam, 3-4-et egy télen tüzelni, köbmétert, de nagyon örülök neki, hogy ezt a segélyt megkaptuk” – fogalmazott Bódis Géza, helyi lakos.

A Baranya megyei Bürüs polgármestere nem kívánt nyilatkozni, de azt megtudtuk, hogy a rászorulók eddigi 8000 forintos lakhatási támogatását 15 ezerre emelik. Az összeget sokan itt is tüzelővásárlásra fordítják.

Az önkormányzat arról is döntött, hogy a lakhatási támogatás mellett a Bürüsön élőket élelmiszercsomagokkal is segítik.

(ATV)