penz6A kiadások csökkentésére ezért intézkedéscsomagot dolgozott ki az önkormányzat, amivel 4,2 milliárd forintra mérséklik az energetikai pluszkiadásokat a jövő évben.

A jelenlegi árakon számolva csaknem nettó tízmilliárd forinttal nő jövőre Debrecenben az önkormányzati intézmények, nonprofit szervezetek energiaszámlája, ezért intézkedéscsomagot dolgoztak ki a kiadások csökkentésére– jelentette be a város kormánypárti polgármestere egy sajtótájékoztatón.

Papp László elmondta: a bevezetendő intézkedésekkel 4,2 milliárd forintra mérséklik az energetikai pluszkiadásokat 2023-ban.

Első lépésként kétmilliárdos megtakarítási csomagot terjesztenek a közgyűlés elé októberben, ez a november elsejétől a jövő év április 15-ig terjedő időszakra vonatkozik.

A cikk itt folytatódik