iskolBeiskolázási támogatást nyújt jövedelemre tekintet nélkül Kozármisleny Város Önkormányzata azon általános vagy középiskolai tanulmányokat folytató gyermekek részére, akik nem részesülnek tankönyvtámogatásban, nappali tagozaton iskolai rendszerű oktatásban vesznek részt, és tizennyolcadik életévüket még nem töltötték be, valamint kozármislenyi állandó lakosok – írja a Baranya megyei hírportál, a BAMA.

A beiskolázási támogatás mértéke egyszeri ötezer forint, az ez iránti kérelmet augusztus elseje és szeptember 30-a között lehet benyújtani.

A kérelmeket az arra rendszeresített formanyomtatványon a Kozármislenyi Közös Önkormányzati Hivatalban lehet leadni Szikla Éva szociális ügyintézőnél vagy az ügyfélszolgálaton. A formanyomtatvány a Hivatalban átvehető, illetve internetről letölthető. A beiskolázási támogatás iránti kérelemhez csatolni kell az oktatási intézmény igazolását a tanulói, hallgatói jogviszonyról. A beérkezett igények elbírálása folyamatosan történik, ezzel párhuzamosan tájékoztatják majd az érintett családokat is az eredményekről.

A támogatás folyósítására bankszámlára történő utalással vagy a Kozármislenyi Közös Önkormányzati Hivatal pénztárában készpénzes kifizetéssel kerül sor, tájékoztat az önkormányzat.