samsung2Százmilliárdokat kapott az államtól a Samsung, amit a helyiek elleneznek és elvették a területet a várostól. A gödi Samsung SDI gyárbővítése nemcsak jogilag kiemelt nemzetgazdasági beruházás, de minden lehetséges módon támogatja is kormány a cég gyárbővítését. Az egyszerűsített engedélyeztetés, valamint beruházás területének különleges gazdasági övezetté nyilvánítása után az is kiderült, hogy év végén a 367 milliárdos beruházáshoz 33,7 millliárdos támogatást adott a kormány. Közben a helyiek sok kifogást emeltek a projekttel szemben.

Talán nincs még egy annyit támadott beruházás Magyarországon, mint a Samsung SDI gödi akkumulátorgyárának bővítése. A helyiek többször bírálták a kormányt - valamint az előző településvezetést -, hogy a környezetvédelmi aggályok, a környéken lakók életkörülményeinek romlása mellett is minden lehetséges módon támogatták a beruházást. A városvezetés pedig azt nehezményezi, hogy a koronavírus-járvány okozta veszélyhelyzetre hivatkozva a kormánypárti többségű parlament a veszélyhelyzet alatt hozta létre a gödi különleges gazdasági övezetet, pont a Samsung akkumulátorgyára és környezete körül, így a cég iparűzési adója nem a gödi, hanem a Pest megyei önkormányzathoz folyik be.

A cikk itt folytatódik