parkolasSzámos önkormányzat a parkolási díjak emelésével próbálja kompenzálni az elszálló rezsit. A nyár közepéig a koronavírus-járványra hivatkozva tiltották a tarifa módosítását, azóta viszont több önkormányzat is emelésről döntött. A debreceni önkormányzat eddig nem emelt, de a hírek szerint hamarosan változás jön.

Debrecenben nem emelték meg a tarifákat, de azt beszélik, hogy rövidesen változik a helyzet. „Valószínű, hogy a következő két-három hónapban be fognak terjeszteni egy olyan előterjesztést, ami emelni fogja a parkolási díjakat. Ezt még tényleg csak városi pletykákból lehet hallani, de nem lesz fenntartható a parkolási rendszer enélkül” - ezt mondta híradónknak Szabó Bence, momentumos önkormányzati képviselő.

Nagykanizsán a hónap első napjától emelkedtek a városi tarifák 200-ról 240 forintra. Kivétel a főtér, ahol 400-ról 480 forintra nőtt a díj. Berta Krisztián, az ÉVE önkormányzati képviselője híradónknak azt mondta: ezt a lépést muszáj volt meghozni.

A legtöbb autós tudomásul veszi, hogy sok szolgáltatáshoz hasonlóan a parkolásnak is emelkedik az ára, de sokak szerint az ingyenes várakozás sem okozna gondot, akkor is lenne szabad hely.Salgótarján központjában a korábbi 300 forintra további 100 forintot tett az önkormányzat. Ez jelentősen növeli a város bevételét.

„Nagyjából 40 millió forint az éves bevétel a parkolásból, amely most egy egyharmados emeléssel nagyjából 10-15 millió forintos többletbevételt jelent a város számára” – mondta híradónknak Turcsány László, független önkormányzati képviselő.

A képviselő kezdeményezte, hogy gondolják át, hol lehetne még fizetőssé tenni a parkolást a városban.

(ATV)