Nagyon sok hazai önkormányzat él a lehetőséggel és hajt végre fejlesztéseket olyan forrásokat felhasználva, amelyek az előző európai uniós költségvetési ciklusból ragadtak bent – írja a Napi Gazdaság. Ilyen maradványpénzből korszerűsítenek három óvodát Nyíregyházán és épülhet gyalog-, valamint kerékpárút Dunaújvárosban.
Nyolc beruházásnál csaknem 1,3 milliárd forint előző európai uniós költségvetési ciklusból beragadt maradványpénzt használnak fel Debrecenben. Ilyen program többek között a komplex gyógyhelyfejlesztés a Nagyerdőben, a Déri Múzeum modernizálása, amit a régió európai örökségének bemutatása miatt fejlesztenek. Szintén érintett a többletforrások felhasználásánál a belváros funkcióbővítő rehabilitációja és a helyi 2-es villamosvonal fejlesztése.
Nyíregyházán több mint 150 millió forintból három óvodát korszerűsítenek uniós maradványpénzekből. A fejlesztéssel kapcsolatban folynak az előkészületek: a közbeszerzési eljárást most írták ki, a beruházás várhatóan a jövő hónapban kezdődik és októberben fejeződhet be.
Dunaújvárosban uniós maradványpénzekből még nem indult fejlesztés, de egy kerékpárút-építési program ilyen forrásból valósulhat meg. – A Dunaújváros–Pálhalma közötti gyalog- és kerékpárút építéséről szóló pályázatot augusztus 1-jéig kell benyújtani. Amennyiben nyer a program, akkor a megvalósítást egy hónap alatt kell elvégezni, ami azt jelenti, hogy szeptember végéig be kell fejezni a kivitelezést – közölte Pálfi-Németh Tünde önkormányzati sajtószóvivő. Hozzátette: pontos összeget még nem tudnak mondani, de a fejlesztés bruttó 110-120 millió forintból valósulhat meg. Ebből egy 1200 méter hosszú és 3 méter széles gyalog- és kerékpárút épülhet meg.
Hódmezővásárhelyen a belváros rehabilitációjának folytatása készül el maradványpénzekből. A 740 millió forintos programot konzorciumban valósítja meg a helyi önkormányzat, a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság és a hódmezővásárhelyi rendőrkapitányság. A fejlesztés a tervek szerint szeptember végére k észül el, a beruházással a családokra, a város élhetőbbé tételére, az aktív és a kellemes pihenés megteremtésére fókuszálnak. – A Hódi Pál utcai terület rehabilitációjával több mint 40 férőhelyes ingyen használható mélygarázs épül, akadálymentesített lifttel. Park is készül egy különleges, a naprendszert idéző játszótérrel a 3000 négyzetméteres területen. A Tóth Sándor utcában kerékpártárolót alakítanak ki, és aszfaltoznak is. Emellett a Népkertben automata köztéri illemhelyet építenek és rendezik a környező területet – tájékoztatott az önkormányzat, hozzátéve, hogy a konzorciumi partnerekkel együttműködve bűnmegelőzési programsorozat is indul.