schmidt jeno1A 144 milliárdnyi, önkormányzati rezsikompenzációra szánt állami pénz nyomába eredtünk. Kiderült, hogy a 10 ezer fő feletti települések 44 milliárdján kívül a kisebbek egy része is kapott pénzt, de arról a 32 milliárdról nincs nyilvános lista. A települések hiába várnak egy újabb támogatási körre, mert a megmaradt 68 milliárdot a kormány az önkormányzati távhőcégek direkt dotálására szánja.

Kaotikus, homályos és elégtelen – értékelte a megugró energiaárak miatt nehéz helyzetbe került önkormányzatok megsegítését célzó kormányzati törekvést Schmidt Jenő, a Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének (TÖOSZ) elnöke, aki maga is érintett, mert a Somogy megyei Tab Fidesz-KDNP-s polgármestere.

Schmidt kommentárja érthető, mivel az elmúlt időszak kormányzati nyilatkozatai, az elérhető döntések és dokumentumok, valamint az érintett települések tapasztalatai alapján tényleg nagy a káosz. A hvg.hu megpróbálta kideríteni, hová került a 144 milliárdnyi, önkormányzati rezsikompenzációra szánt állami pénz, de sok a tisztázatlan részlet. Amit biztosan tudunk:

A cikk folytatódik, ezen a linken olvasható