schmidtjenoBírálta az önkormányzatoknak juttatott állami pénzek elosztását a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége.

Rendkívüli támogatások címén a Belügyminisztérium még december közepén néhány százezer és 200 millió forint közötti támogatásokat küldött szét az önkormányzatoknak.

Schmidt Jenő közölte: a szervezet nem ért egyet azzal, hogy a kormány az általános és jogilag szabályozott támogatásokon kívül is nyújt juttatásokat egyes helyhatóságoknak. Az év végi pályázatos és pályázat nélküli pénzosztás rontja a szabályszerű és takarékos gazdálkodásba vetett hitet, növeli a térségi egyenlőtlenségeket és növeli a kistelepülések hátrányos helyzetét.

Kijelentette: ráadásul a tévedésből adott támogatás visszafizetése jelentős többletköltséggel jár. Legalább 800 önkormányzat kapott téves utalást a Belügyminisztériumtól, Simonfának 300 ezer forintba került a 130 millió forint visszautalása.

A TÖOSZ elnöke szólt arról is, hogy ismételten kezdeményezik a parlamentnél a polgármesteri illetmények rendezését.

(Somogytv.hu)