borkai zsolt02Két lépcsőben, összesen 20 százalékkal csökkentette a he­lyi iparűzési adót Győr 2014-től, mégis csaknem 6 milliárd forinttal többet hozott ez az adónem tavaly, mint három évvel korábban. Borkai Zsolt polgármester szerint minden eszközzel segíteni kell a vállalkozásokat – írja a Világgazdaság az alábbi kérdéseket boncolgató cikkében.

Az iparűzési adót 2014-ben 2 szá­zalékról 1,8-re, majd idén januártól 1,6 százalékra csökkentették. Mi volt az önkormányzat célja ezzel a döntéssel?

Újabb és újabb beruházásokban látja a város gazdasági növekedését?

Győrben 1,5 százalékos a munkanélküliség, vagyis inkább munkaerőhiányról beszélhetünk. Hogyan orvosolják ezt a problémát?

Mire költik a Modern városok program keretében elérhető több mint 130 milliárd forintot?

Nemrég megújult a reptér is, erre miért volt szükség?

A válaszokat ezen a linken olvashatja