neSzerintük a kormány és a főváros is megszegte a szociális dolgozóknak tett ígéretét.

Nem fogadta el a főváros béremelési ajánlatát a Szociális Ágazatban Dolgozók Szakszervezete (SZÁD) – közölte a szakszervezet a Facebook-oldalán.

A SZÁD budapesti szociális intézményeknél dolgozó tagsága egyhangúlag döntött arról, hogy elutasítja a fővárosi önkormányzat pénteki, első béremelési ajánlatát. Mint írják, ezután meghatározták, hogy a tagság milyen béremelést tartana méltányosnak, és a módosított javaslatot elküldték a főváros képviselőinek, akikkel folytatják a tárgyalásokat.

A főváros és a dolgozói érdekképviselet között azután kezdődtek a tárgyalások, hogy a szakszervezet szerdán egy petíciót indított, amelyben megfogalmazták követeléseiket:

• a kormány hajtson végre ténylegesen 20%-os béremelést a szociális ágazatban;

• a főváros a szociális intézményekre is terjessze ki a 15%-os béremelést;

• a politikai szereplők a jövőben tartsák be a szociális ágazatban dolgozóknak tett ígéreteiket.

"A budapesti szociális intézményekben dolgozók 2021-ben két béremelési ígéretet is kaptak. A kormányzat 20%, a főváros pedig 15% béremelést ígért. Előbbiről kiderült, hogy valójában csak néhány százalékot jelent, utóbbiról pedig, hogy nem is létezik" – írták.

A petíciót pár nap alatt már több mint ezer szociális ágazatban dolgozó írta alá.

(szeretlekmagyarorszag.hu)