csodA hvg.hu cikke alapján rendőrségi ügy lett abból, hogyan mehetett csődbe egy focicsapat annak ellenére, hogy az önkormányzat, az MLSZ és a cégek is vastagon támogatták.

A hvg.hu írta meg, hogy Sopronban ismét csődbe ment egy focicsapat, ezúttal a Soproni Vasutas. A csapatot működtető cég több havi bérrel tartozik a játékosoknak és az edzőknek. Gőbl Gábor független önkormányzati képviselő cikkünk alapján feljelentést tett a városi rendőrkapitányságon hűtlen kezelés és sikkasztás gyanújával, ismeretlen tettes ellen.

Azt kifogásolja, hogy miközben a Soproni Vasutas évente több tízmillió forint adófizetői pénzt kapott, 2018 első felében, a szezon kellős közepén mégis elfogyott a pénze, gazdaságilag ellehetetlenült. Feljelentésében az is szerepel, hogy 2015 és 2017 között a város összesen 118 millió forinttal támogatta a futballklubot működtető gazdasági társaságot, ehhez jött még a szezononkénti 35-45 millió forintos TAO-támogatás és az MLSZ is utalt a csapatnak. A képviselő szerint a Soproni Vasutas Futball Kft nem a bevételeihez igazította a kiadásait, különben nem keletkezhetett volna 140 milliós adóssága. Hogy valójában ennyi-e a kintlévőség nem tudni, érdemben ugyanis sem a klub vezetői, sem az önkormányzat nem állt velünk szóba.

Gőbl Gábor feljelentésében azt írta, Magyarország kormánya a sportpolitikájában, indirekt módon ugyan, de a labdarúgást STRATÉGIAI ÁGAZATTÁ nyilvánította! A labdarúgásba – infrastruktúrafejlesztés és sportszakmai területekre egyaránt - soha nem tapasztalt mértékű közpénz nem áramlott! Mindaz, ami városunk labdarúgó sportjában most történt az több mint a véletlenek egybeesése!