kosa lajos03A Modern városok program minden olyan elemének megvalósítása elindul április végéig, amelyben a kormány és az önkormányzatok akarata egyezik – ígérte a megyei jogú városok fejlesztéséért felelős tárca nélküli miniszter.

47 programelemet érintően jelezték az önkormányzatok, hogy szeretnék újragondolni a fejlesztési irányokat, mert újabb fontos projekteket is ebből a keretből szeretnének finanszírozni, illetve más beruházások megvalósítását saját büdzséből vállalnák – közölte a Modern városok programról tájékoztató Kósa Lajos tárcanélküli miniszter. Jelezte, hogy nyitott a kormány és a városok közötti szerződések módosítására, ezeket a kérdéseket át kell tekinteni, a munkában támaszkodik a parlamenti képviselőkre is.

Kósa Lajos emlékeztetett rá, hogy a 2022-ig tartó, indulásakor 250 elemet tartalmazó és 3500 milliárd forintból megvalósuló Modern városok program Magyarország történetének legnagyobb vidékfejlesztési programja. A program pénzügyileg nem meríti ki az ország fejlesztési lehetőségeit, s mivel 60-65 százaléka hazai forrás, azt is bizonyítja, hogy nem igaz az ellenzék állítása, miszerint Magyarország nem tudna haladni európai uniós fejlesztések nélkül.