ezstergom_varoshazaEgymilliárd forintos hiánnyal fogadta el költségvetését pénteki ülésén Esztergom képviselő-testülete, mert nem állított be bevételt az állam által átvett intézmények finanszírozására, amely a tervezetben jelenleg városi kiadásként szerepel. A polgármester a hiánnyal elfogadott költségvetés miatt törvényességi észrevételt kér a kormányhivataltól.

Az esztergomi képviselő-testület fideszes többsége elutasította Tétényi Éva polgármester indítványát, amelyben azt kérte, felterjesztési jogukkal élve forduljanak az Országgyűléshez az országos költségvetés módosítása érdekében. Abban ugyanis tévesen szerepel, hogy az állam által átvett intézményeket Esztergomnak kell finanszíroznia - mondta a polgármester.

A 2012-es költségvetés Esztergom bevételeit 7,5 milliárd forintban, kiadásait 8,5 milliárd forintban határozta meg. A várost terhelő adósságszolgálat csaknem kétmilliárd forint. A pénteki ülésen a Fidesz-frakció és az ellenzék között 30 millió forint elosztásáról többórás vita folyt – jelentette az MTI.

Mint arról beszámoltunk, az államkincstár januárban és februárban összesen csaknem 150 millió forintot inkasszóval leemelt erre a célra a város folyószámlájáról, a márciusi inkasszót Czunyiné Bertalan Judit kormánymegbízott javaslatára a testület határozata akadályozta meg, amellyel kérték az intézkedés felfüggesztését.

Steindl Balázs, a Fidesz frakcióvezetője a pénteki szavazás után közölte, a Fidesz-frakció szerint is aggályos a várost terhelő „finanszírozási félreértés”, de a kérdést saját eszközeikkel, a kormányhivatallal való egyeztetéssel oldják meg, mert „nem kívánnak asszisztálni a polgármester politikai akciójához”. Amíg a korrekció nem történik meg, „kénytelenek vagyunk elfogadni a mínuszos költségvetést” – mondta a frakcióvezető. A képviselő-testület úgy határozott, hogy ezentúl minden ülésen tekintsék át a költségvetést, és ha kell, módosítsák.