mfb_logoAz önkormányzatok működtetése mindig nagy kihívás, nehéz feladat. Ez fokozottan igaz most, amikor világméretű gazdasági válság is társul a már meglévő nehézségekhez. A válság szinte minden intézmény működését megnehezíti, így az önkormányzatok működésében is okoz fennakadásokat, és nemegyszer szükségmegoldásokra kényszeríti a döntéshozókat. Problémáik orvoslására, fejlődésük elősegítésére a Magyar Fejlesztési Bank új, forintalapú és rendkívül kedvezményes kamatozású beruházási hitelt kínál számukra.

A fejlesztési program célja a kötelező vagy önként vállalt önkormányzati feladatok ellátásához szükséges infrastruktúra-fejlesztések finanszírozásához éven túli lejáratú beruházási hitel biztosítása, valamint az önkormányzatok részére kiírt pályázatokhoz – különösen az Új Széchenyi Terv pályázataihoz – szükséges önrész finanszírozása. Mindez kezelési költség, előtörlesztési díj és folyósítási jutalék nélkül vehető igénybe.

A hitelt a helyi önkormányzatok, a helyi önkormányzatok társulásai és a települési önkormányzatok többcélú kistérségi társulásai vehetik igénybe.

A legátfogóbb tájékoztatás érdekében országos szintű információs körútra indul az MFB, ahol a vezetőknek és a szakembereknek egész napos program keretein belül személyesen is feltehetik kérdéseiket.

Az MFB hiteleiről és az országjárás pontos helyszíneiről és időpontjairól a www.kisszam.hu internetes oldalon található bővebb információ.