bp22Elfogadta a fővárosi önkormányzat idei összevont költségvetését a Fővárosi Közgyűlés. Nehéz és feszített helyzetű gazdálkodásról beszélt a főpolgármester-helyettes is a fővárosi költségvetés elfogadásakor.

Az elfogadott rendelet az önkormányzat költségvetési bevételét 228,08 milliárd forintban, míg kiadásait 313,5 milliárd forintban állapítja meg. Az így keletkező 85,4 milliárdos hiányt az előző évi költségvetés 70,4 milliárdos maradványának igénybevételével, valamint a hitelszerződések alapján lehívni tervezett 15 milliárdból finanszírozzák.

Bagdy Gábor pénzügyekért felelős főpolgármester-helyettes azt mondta: nehéz és feszített helyzetben gazdálkodik a fővárosi önkormányzat, a költségvetés biztosítja a főváros működését és a szükséges fejlesztéseket. Kocsis Máté önkormányzati és rendészeti tanácsnok kijelentette: a költségvetés stabil és kiszámítható.

Az MSZP szerint a főváros idei költségvetése "nyílt beismerése annak, hogy Budapest kizárólag arra kap pénzt, amit Orbán Viktor és emberei jóváhagynak". A Jobbik szerint a büdzsé valójában egy szegénységi bizonyítvány, hiszen az fejlesztesekre csak akkor hagy lehetőséget, ha azok elengedhetetlenül szükségesek. A DK fővárosi képviselője válságköltségvetésről beszélt az ülésen.

(VG.hu)