schmidt jenoMivel az államháztartás ismeri a tisztviselőnként bruttó 4.580.000 forintos éves „fejpénzt”, azt kellene 2017. október 1-jétől három lépcsőben jelentősen megemelni, ez ugyanis jobban lehetővé teszi a teljesítmény elismerését, mint az illetményalap mechanikus emelése – mondta Schmidt Jenő, a TÖOSZ elnöke.

Schmidt Jenő, a Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének elnöke azt javasolja: 2017. október 1-től 5.000.000 Ft, 2018. január 1-től 5.200.000 Ft, 2019. január 1-től pedig 5.600.000 Ft legyen az önkormányzati hivatalok működésének támogatására biztosított összeg a feladat alapú önkormányzati finanszírozási rendszerben.

Kiemelte: azért javasolja az összeg emelését, mert azt minden önkormányzat megkapja, de a magas adóerő-képességű önkormányzatoknál beszámításra kerül. Vagyis csak azok kapják meg, ahol valóban nem tudnak bérrendezést végezni. Az illetményalap nem a teljesítményt, hanem az időt és a végzettséget finanszírozza. Ezzel a megoldással keresetkiegészítéshez lehet juttatni a dolgozókat a feladataikhoz kapcsolódóan, differenciáltan – hangsúlyozta a TÖOSZ elnöke.

Schmidt Jenő megoldási elképzeléséről először július 14-én, a Belügyminisztérium által kezdeményezett, a  Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete (MKKSZ) által szervezett önkormányzati sztrájkot megelőző egyeztető tárgyaláson beszélt, ahol a TÖOSZ mint országos önkormányzati érdekképviseleti szervezet képviseletében vett részt. Mint mondta, az általa felvetett javaslat az önkormányzatok jelentős részét, 85-90 százalékát kedvezően érintené, a többi, 35 ezres lakosság felett, már más történet – tette hozzá.

Július 14-én megegyezés nem született, az egyeztetésről szóló beszámoló és a július 17-én megtartott sztrájkról szóló hírek az MKKSZ honlapján bővebben olvashatók.

Forrás: TÖOSZ