budafok1Budapest XXII.kerületében is kiírásra került a közösségi költségvetés. Az önkormányzat 300 millió forintos keretet bocsájtott a pályázók rendelkezésére.

„A részvételi költségvetés – több külföldi, hazai és fővárosi kezdeményezéshez hasonlóan – a kölcsönös bizalom elvén alapszik, amely éveken keresztül tökéletes keretet biztosított a részvételi költségvetés céljainak eléréséhez. Ezúton is köszönjük a kerületben élők együttműködését a regisztrációk ellenőrzése, illetve a részvételi költségvetés szabályainak betartása során” – írta az önkormányzat, amely idén már a harmadik alkalommal hirdette meg a közösségi költségvetést.

A budafokiak közel hatvan pályázat közül szavazhatnak, köztük

• komposztáló programra,
  • gyalogos átkelőhelyek,
  • játszóterek létesítésére,
  • parkolóhelyek kialakítására,
  • parkosításra
  • vagy éppen egy II. világháborús emlékmű megépítésére.

Cikkünk megírása idején egy kutyamentő egyesület 15 millió forintos pályázata vezetett több mint 700 szavazattal.