kosa lajos01Finomítani kell az önkormányzatok gazdálkodását ellenőrző törvényjavaslaton, a naprakész adatok azonban fontosak – jelentette ki a Fidesz frakcióvezetője. Szavai szerint nem sérülhet az önkormányzatok gazdálkodásának szabadsága.

Ha nem akarjuk, hogy az önkormányzatok ugyanazt a pályát fussák be újra, mint a konszolidáció előtt, akkor kell rálátás a gazdálkodásukra, és nem csak akkor, amikor már baj van - mondta az ATV műsorában Kósa Lajos. A politikus szerint vannak kirívó esetek egyes helyhatóságok gazdasági működésében, általánosítani azonban nem lehet.

A Pintér Sándor belügyminiszter által nemrég benyújtott törvénymódosítási javaslat kötelező jelleggel vezetné be az ASP informatikai rendszert. Ha ez megtörténik, a kormány központi hivatalának rálátása lenne a települések teljes ügyvitelére, beleértve gazdálkodásuk minden adatát.

Kósa Lajos azt mondta, hogy a javaslaton finomítani kell, mert az önkormányzatok gazdálkodásának szabadságát nem lehet megsérteni. Tájékoztató adatokat kérhetnek, de az a rendszer, amelyet elképzeltek „költséges is, és nem biztos, hogy működik”.