kriza akos02A magyar kormány közigazgatási hatósági szempontból kiemelt jelentőségű üggyé nyilvánította a Diósgyőri Stadion rekonstrukcióját, ami így felgyorsulhat. Miskolc polgármestere korszakos jelentőségű döntésnek nevezte a diósgyőri stadion-beruházást.

A Magyar Közlönyben olvasható határozatok szerint a Nemzeti Stadionfejlesztési Program keretében megvalósítandó diósgyőri fejlesztés építtetője a Nemzeti Sportközpontok lesz. A nyolcmilliárd forintba kerülő stadion felépítéséhez az idei költségvetésből a törvény által biztosított 2,75 milliárd forinton felül további 800 millió forintot ad a kormány, 2016-ban pedig 2,7 milliárdot bocsát a rekonstrukcióra. A létesítmény UEFA minősítése alapján IV. kategóriájú lesz.

Miskolc város polgármestere, Kriza Ákos az építkezés nagyságára, illetve horderejére alapozva kijelentette, hogy a diósgyőri labdarúgás fennállásának 105. évfordulóján korszakos jelentőségű döntést hozott Magyarország kormánya. Nemcsak a DVTK stadionja épül újjá, hanem - a korábban napvilágot látott akadémiai fejlesztésekkel együtt - szinte az egész diósgyőri sportcentrum és az MVSC-stadion is, emlékeztetett a polgármester. A DVTK-stadion Nemzeti Stadionfejlesztési Program részeként épül fel, az MVSC-pálya rekonstrukcióját pedig a Nemzeti Sportközpontok végzi majd.

„A diósgyőri foci igazából nem a miénk. A diósgyőri foci nem egyszerűen a futballklub tulajdonosaié. Az új DVTK-stadion is csaka hivatali bejegyzés szerint lesz állami tulajdonban” – szögezte le a polgármester, s azzal folytatta, hogy a diósgyőri labdarúgásnak, a klubnak, a DVTK-nak és az új stadionnak a diósgyőri szurkolók közössége volt és lesz is az igazi tulajdonosa. Elsősorban a drukkereknek köszönhető a 15 ezer néző befogadására alkalmassá váló stadion fejlesztése – mondta –, hiszen folyamatosan teltházas meccsekkel bizonyították elkötelezettségüket csapatuk, a Diósgyőr iránt.

2016-ban, az év vége felé szeretnék átadni a stadiont – mondta még el Kriza Ákos. Megfelelő állapotban vannak már az előkészített tervek, és most, hogy a forrás rendelkezésre áll, kiírhatják a közbeszerzési eljárást, ez után pedig maga a beruházás, az építkezés is elindulhat.