img style="margin: 5px 5px 5px 10px; float: right;" src="/images/stories/kiemelt%20temak/kincst.jpg" alt="kincst" width="195" height="140" />Idén januártól ígérték, de még mindig nem indult el az önkormányzatok kincstári számlavezetése, miután a számlavezetést lehetővé tévő informatikai rendszer fejlesztésén jelenleg is dolgozik a kincstár - írja a Világgazdaság.

Az államkincstár közlése szerint az informatikai rendszer tesztidőszaka továbbra is zajlik, és mivel a kincstári számlavezető rendszer rendkívül bonyolult, ezért csak a tesztidőszakot követően fog majd élesedni a rendszer, de, hogy pontosan mikor, arról nincs információ.

A lap szerint a számlavezető rendszert jelenleg hat intézmény teszteli, amíg ez nem fejeződik be, addig nem tudják átvenni a bankoktól az önkormányzatok számláit. Vannak olyan önkormányzatok, szám szerint 21-en, amelyek már a kincstárnál vezetik a számlájukat.

A számlavezető rendszer fejlesztésénél a kincstárnak azért is van nehéz dolga, mivel a bankokéhoz hasonló szolgáltatást kell tudnia nyújtani, például hitelezést vagy betétgyűjtést nem végez a kincstár. A lap gyűjtése szerint az önkormányzatok banki hitelei elenyészőek, a betétállomány viszont 400-700 milliárd forint között ingadozik.

Az önkormányzatok kincstári számlavezetésével kapcsolatban Dancsó József, a Magyra Államkincstár elnöke a Portfolio-nak is beszélt egy interjúban, akkor utalt arra is, hogy az ügyben jogszabályi felhatalmazással lehetne ebben előre haladni, de ez még nem született meg. Dancsó emellett utalt arra is, hogy a GIRO Zrt.-nek is fel kell készülnie arra, ha ilyen nagy tömegű ügyfélbővülés következik be az ő oldalukon.