szekesfehervarIdőarányosan jól halad a Modern Városok program Miskolcra vonatkozó része – közölte Orbán Viktor miniszterelnök sajtótájékoztatóján. A városnak idén 2,76 milliárd forint jut abból a több mint ötvenmilliárdból, amit a program keretében oszt szét a kormányzat, ebből például 1,7 milliárdot költhet egy új ipari park kialakítására – írja a Világgazdaság.

Miskolc ezzel az összeggel nem került fel a dobogóra, amelynek legfelső fokán Székesfehérvár áll. A város ugyanis 16 milliárd forintot kap – derül ki a most megjelent kormányhatározatból. Székesfehérvár a pénz mintegy felét, 7,5 milliárd forintot egy középfokú képzési campus kialakítására költheti, nagyságrendileg hasonló összeg jut a megyei kórház fejlesztésére is.

Az idei támogatási lista második helyezettje Pécs: a városnak 8,25 milliárd forint jut az idei büdzséből. Ebből több mint 4,45 milliárd forintot a Pécsi Tudományegyetem kapacitásfejlesztésére fordíthatnak, részben annak érdekében, hogy minél több külföldi tanulhasson a városban. Mindezeken túl 1,2 milliárd forintot juttatnak a Zsolnay Kulturális Negyed, a PANNON Filharmonikusok és a Kodály Központ hatékonyabb üzemeltetését biztosító új működési, fenntartási modell kidolgozására. A támogatási összeg nagyságrendje alapján Nyíregyháza is dobogós lett, a szabolcsi város 5,26 milliárd forintot kap. Ebből a legnagyobb szeletet, 3,5 milliárd forintot a Nyíregyháza és Tokaj közötti kerékpárút kiépítése viszi el.

Az említett ötvenmilliárd forintos keretből Nagykanizsának ugyan nem jut egy forint sem, de a kormányhatározat szerint emiatt nem kell aggódnia, hiszen a gazdasági miniszternek a következő évi költségvetési törvényjavaslat elkészítéseskor tekintettel kell lennie azokra a programokra, amelyekre idén nem állt rendelkezésre elegendő összeg.