vagyongaA Nemzeti Közszolgálati Egyetem Közigazgatás-tudományi Kara és a Budapest Főváros Vagyonkezelő Zrt. konferenciát rendez 2015. április 9-én IV. Önkormányzati Vagyongazdálkodási Konferencia címmel.

A helyi és megyei önkormányzatok gazdálkodási tevékenységében egyre jelentősebb a vagyongazdálkodási tevékenység. Az önkormányzati vagyonnal való gazdálkodás eredményessége nagymértékben függ az önkormányzatok gazdálkodással kapcsolatos döntéseitől. Az önkormányzatok által létrehozott vagyonkezelő szervezetek sokfélék mind szervezeti formájukat, mind működésüket tekintve. Egymás tevékenységét csak részben ismerve dolgoznak, így megállapítható, hogy vannak olyan technikák, amelyeket érdemes összegyűjteni, rendszerezni, és mint szakmai javaslatot a jogszabályalkotók, a jogszabály alkalmazók figyelmébe ajánlani.

A Budapest Főváros Vagyonkezelő Zrt., mint társszervező, kezdeményezte a gyakorlattal rendelkező vidéki önkormányzatok mellett működő vagyonszervezői szervezetek tapasztalatainak összegyűjtését. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Közigazgatás-tudományi Kara a rendezvény tudományos támogatója, és annak hátterét biztosítja. Célul tűzi ki az önkormányzatok vagyongazdálkodásának jogszabályi, pénzügyi, ingatlanszakmai feltételeinek segítését, a gyakorlati munka szervezését, közös ajánlások kidolgozását.

A tapasztalatok rendszerezésével olyan megoldások javasolhatók, amelyek gazdaságosabb, eredményesebbé tehetik az önkormányzati vagyongazdálkodást.

A nyitóelőadást Dr. Boros Anita Ph. D., a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium vagyongazdálkodásért felelős helyettes államtitkára tartja A nemzeti vagyon kezelésének aktuális kérdései címmel.

Fő témák: Fenntartható települési stratégiák Magyarországon, Az önkormányzatok működésének jogszabályi változásai, az önkormányzati rendszer megújulása, - A nemzeti vagyonról szóló törvény önkormányzati vonatkozásai,- Az önkormányzatok a hazai fejlesztéspolitika rendszerében, Az önkormányzati vagyongazdálkodás aktuális kérdései, Az önkormányzati vagyon működtetése, Az önkormányzati gazdálkodás ellenőrzésének tapasztalatai, Innovációk az önkormányzati vagyongazdálkodásban, Egyéb témák, a "legjobb gyakorlatok" bemutatása.

Honlap