szeged varoshazaA szegedi közgyűlés december 21-ei ülésén felkérte a pénzügyi bizottságot, hogy tájékozódjon az önkormányzat és a Szeviép Zrt. közötti szerződésekről.

A város 100 százalékos tulajdonában lévő társaságainak és az intézményeinek kapcsolatát is átnézték a céggel.

A felülvizsgálat a 2008 és 2010 közötti időszakban létrejött dokumentumokat érintette, ahogyan azt a közgyűlés kérte.

A bizottság megállapította, hogy az említett két év során nem volt közvetlen szerződéses kapcsolat az önkormányzat és a csődbűntettet elkövető cég között – derült ki a bizottsági tagok december 28-ai ülésén. Csupán az egyes villamos útvonalának felújítása során kapott megbízást a társaság, de a munkát három cégből álló konzorcium részeként végezte el, ennek a vezetője pedig az A-HÍD Zrt. volt.

További áttételes szerződéses kapcsolata volt még az önkormányzatnak a Szeviéppel, amikor is a Napfényfürdő Aquapolis fürdőkomplexum létrejött a városban. Ezt szintén konzorcium valósította meg, a Szeviép Zrt. tagságával.

(délmagyarország.hu)