domanyik eszter01Egy magánszemély tett feljelentést a győri önkormányzat ellen, mert szerinte nem szabályosan járt el az önkormányzat, amikor a Quaestoron keresztül vásárolt állampapírokat. A Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészség elutasította.

Az ügyészség "a hanyag kezelés" miatt benyújtott feljelentést elutasította, így "végérvényesen bizonyítást nyert", hogy az önkormányzat szabályosan, a törvényi előírásoknak megfelelően államilag garantált állampapírt vásárolt, és joggal várja, hogy az összeg kamatokkal együtt mielőbb visszakerüljön a város kasszájába – közölte a győri városháza szóvivője, Domanyik Eszter.

A tájékoztatás kitér arra, hogy az ügyészség szerint is szabályos volt a Quaestorral idén január 16-án kötött szerződés. E szerint az önkormányzat 999 987 373 forint értékben vásárolt államkötvényeket a brókercégen keresztül, így "a várost nem érte vagyoni hátrány". Az adásvételi szerződés szerint az állampapírok jelenleg is megvannak, a zár alá vétel megszüntetése után a Quaestor felszámoló biztosa kiadja őket az önkormányzatnak.