molnarbalint_ocsodA hagyományos postai szolgáltatás helyett a helyhatóság által készített csekken lehet befizetni a helyi adókat a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Öcsödön. Az újítástól közel egymillió forint megtakarítását reméli a képviselő-testület.

Kiszámolták, ha a postai sárga csekken szedik be a lakosoktól a helyi adókat, akkor a pénz kézbesítéséért közel egymillió forintot kell fizetniük – mondta el az MTI-nek Öcsöd nagyközség független polgármestere, Molnár Bálint. A polgármesteri hivatal bevezetett egy fehér színű biankó csekket.

A csekkhez tájékoztató levelet mellékeltek az érintetteknek, és a hivatal még a borítékok kézbesítését is önerőből végezte. A csekken megjelölt összeget annál a pénzintézeténél kell befizetni, amelyik a legolcsóbban vezeti az önkormányzat számláját.

A 3600 lelket számláló Öcsödön iparűzési, kommunális és gépjárműadót vet ki az önkormányzat, ezek teljesítése közel négyezer befizetéssel jár. A Körös-menti település idei költségvetése a jelenleg folyó infrastrukturális beruházások miatt 1,2 milliárd forintot tesz ki, de ebből működési-fenntartási kiadásokra csak 750 millió forint fordítható.