malacp„Rengeteget spóroltunk, mégis többet fizetünk – és még támogatást sem kaptunk. Röviden így foglalhatnám össze a főváros helyzetét az energiakrízissel kapcsolatban" – írja Facebookon Karácsony Gergely.

A főpolgármester felidézi: tavaly ősszel a csillagos egekbe emelkedtek az energiaárak, a legtöbb önkormányzat mégis úgy érezte, hogy nem tehet mást, mint hogy ezeken az árakon megköti az idei évre vonatkozó energiaszerződéseit. "Ha mi is ezt csináltuk volna, mostanra csődbe megyünk" – jelzi Karácsony, hozzátéve: ehelyett inkább egy bonyolult, napi vételezési eljárást alakítottak ki, amellyel ki tudták használni a csökkenő világpiaci árakat.

„Ennek köszönhetően az év első három hónapjában 29 milliárd forinttal kevesebbet fizetett a főváros, mint ha tavaly ősszel szerződött volna" – összegzett.

(Klubrádió)