bpeste„Mi nem segítséget kérünk, hanem a város jussát" – nyilatkozta a Magyar Nemzet kérdésére a Karácsony Gergely a Városháza folyosóján, a Fővárosi Közgyűlés rendkívüli ülésének kezdete előtt. Arról kérdezték, hogy miért csak félévesre tervezték a költségvetést, és milyen segítséget kérnek majd a kormánytól.

Szerettük volna, ha Karácsony Gergely reagál arra, amit Budapest volt pénzügyi főpolgármester-helyettese mondott. Bagdy Gábor (Fidesz–KDNP) szerint a költségvetés formálisan megfelel a jogszabályoknak, ugyanakkor politikai szempontból katasztrófa, mivel legalább ötvenmilliárd forint teljesen megalapozatlan bevételt terveztek: harmincmil­liárd forint hitelt akarnak felvenni, továbbá egy húszmilliárdos támogatásra számítottak az új, reményeik szerint baloldali kormánytól, hogy kisegítse Budapestet. A politikus hozzátette: a fővárosi vezetés alapvetően a kormányváltásra tett fel mindent. Erről Kiss Ambrus, jelenlegi főpolgármester-helyettes korábban úgy fogalmazott, hogy a főváros vezetése már a 2022-es költségvetés elfogadásakor tudta, hogy nem lesz elég a pénz.

A választások utáni első ülését tartotta tegnap a Fővárosi Közgyűlés. Az eseményen megvitatták a fent említett, csupán fél évre tervezett költségvetést.

(Magyar Nemzet)