zalalovoA zalalövői önkormányzat nem jut hozzá a felszámolt csatornaépítő cégtől követelt több mint 140 millió forinthoz - írja a Zalai Hírlap.

Zalalövő 2003-ban szerződött a fővárosi Contur-Bau Rt.-vel a külső városrészek, Szőce, Kálócfa és Kozmadombja csatornázására. Hat cég közül választott kivitelezőt a közbeszerzés során. A Contur-Bau győzelmében szerepet játszott, hogy 104 évre vállalt jótállást a munkájára. Az Állami Számvevőszék ezért szabálytalannak tartotta a közbeszerzést, megítélése szerint a 104 év a csatornahálózat élettartamát is meghaladó, irreális vállalás. Az ügyben végső szót kimondó Közbeszerzési Döntőbizottság azonban nem állapított meg jogsértést - idézi fel a Zalai Hírlap cikke.

Az utóbbi testület szerint a hosszú jótállással fokozott felelősséget vállalt a kivitelező a szerződésben foglaltak hibátlan teljesítéséért. A Contur-Bau tehát elkezdhette a csatornázást, s neki is látott, befejezni azonban nem tudta (egy újabb közbeszerzés eredményeként egy zalai cég végezte el a fennmaradó munkákat), mert felszámolási eljárás indult ellene. Ebben a zalalövői önkormányzat is hitelezőként szerepelt: 145,6 millió forint kötbért követelt a cégtől a késedelmes teljesítés, illetve a befejezés meghiúsulása miatt.

A lap szerint a felszámolás nemrég véget ért. A Fővárosi Bíróság arról értesítette az önkormányzatot, hogy követelése behajthatatlan, nincs pénz a kötbér kifizetésére. A garanciális munkákat ugyanakkor meg tudták oldani Zalalövőn abból a pénzügyi keretből, amelyet visszatartottak a kivitelező vállalkozás díjából, éppen ilyen esetekre.