gemesi schmidtA Magyar Önkormányzatok Szövetsége és a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége szerint üdvözlendő a kormány szándéka, hogy az óvodai étkeztetés ingyenessé tételével segíteni kíván a nehéz sorsú gyermekeken, ugyanakkor az intézkedés miatti többletköltség nem hárítható az eleve pénzszűkében lévő önkormányzatokra.

Az MTI-hez eljuttatott közleményben Gémesi György és Schmidt Jenő elnökök azt írták, a kormány sajnálatos módon ismét nem egyeztetett az önkormányzati szövetségekkel. Erre már csak azért is szükség lett volna, mert az óvodai étkeztetés kötelező önkormányzati feladat, aminek költségeihez az állam az eddigiek során is csak részben járult hozzá - tették hozzá.

A Magyar Önkormányzatok Szövetsége és a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége felhívja a kormány figyelmét, hogy minden többletköltség rontja az ebben az esztendőben is jóval kevesebb pénzből gazdálkodó önkormányzatok helyzetét, így azt kérik: a döntés végrehajtásához szükséges anyagi fedezetet központilag biztosítsák, s ne kényszerítsék többletadó kivetésére a településeket.

„A szövetségek támogatnak minden olyan kezdeményezést, amelyek a szociálisan nehéz helyzetben lévő gyermekeken kívánnak segíteni, és partnerek minden olyan kezdeményezés kidolgozásában, amelyek a kedvezményeket fenntarthatóan és rászorultság alapján biztosítják” – írták.

Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter egy héttel korábban jelentette be, hogy 2016-tól kiterjesztik az ingyenes óvodai étkeztetést.