budapestElső körben 10 milliárd forintból a budapesti földutak mintegy 20 százalékát aszfaltozzák le a Budapesti útépítési program részeként. Ennek első budai, illetve pesti szakaszai a múlt héten, illetve a napokban készültek el - mondta el Szatmáry Kristóf, a Budapesti útépítési program miniszteri biztosa a Világgazdaságnak adott interjújában.

Tavaly júniusban fogadta el az Országgyűlés a költségvetést, amelyben 10 milliárd forintot különítettek el első körben, hogy a budapesti földutak mintegy 20 százalékát leaszfaltozzák. Budapesten eddig mintegy 225 kilométer földút volt, ennek a 20 százalékát újítják meg a következő időszakban.

Szatmáry Kristóf, a Budapesti útépítési program miniszteri biztosa  a Világgazdaságnak adott interjújában elmondta, hogy már elkészültek a Budapesti útépítési program első szakaszai, a XVI. kerületben, illetve a napokban a XXII. kerületi Fenyőtoboz utcában avattak új aszfaltburkolatot.

A miniszter szerint a közép-európai térséghez képest a magyar főváros jól áll az úthálózat minőségét tekintve, de a nyugati városokkal való összevetésben ugyanez már nem mondható el. Az útépítési program projektindító ünnepségét július 8-án hétfőn rendezik meg, ahol Tarlós István főpolgármester fog nyitóbeszédet tartani.

Ma a XVI., a XVII. kerület, de Újpest, Csepel, Óbuda és Budafok is szenved a földutak létezésétől. Arról nem is beszélve, hogy a belsőbb kerületekben sem ismeretlen ez a helyzet, és Kőbányán vagy a XIV., de még a XI. kerületben is előfordul, hogy földútba botlunk. Meglepő lehet, hogy Újbudán a nyár folyamán csaknem tucatnyi utcát fognak leaszfaltozni, több mint egymilliárd forintból - mondta el a miniszter.