szamologepA fővárosi önkormányzat 2017-es forrásmegosztási rendeletalkotási folyamata szabályozott és szabályszerű volt, biztosította az átlátható és elszámoltatható közpénzfelhasználást ‒ állapította meg az Állami Számvevőszék (ÁSZ).

Az ÁSZ a forrásmegosztás ellenőrzéséről szóló, a hírportálján csütörtökön közzétett közleményében azt írta, hogy a fővárosi önkormányzatot és a kerületeket osztottan megillető bevételek és kiadások pénzügyi elszámolásában a számvevőszék nem tárt fel eltérést. A 2017. évi forrásmegosztás során korrekció érvényesítése nem indokolt ‒ tették hozzá.

A számvevőszék szerint a fővárosi önkormányzat a 2017-es forrásmegosztási rendeletet a törvényi és a belső szabályozó elemekben rögzített eljárásrend és határidők figyelembevételével, szabályszerűen alkotta meg. Számításokkal, elemzésekkel, az időarányos teljesülési adatokkal alátámasztva, megalapozottan határozták meg az iparűzési és az idegenforgalmi adóból származó bevételeket, valamint a Fővárosi Önkormányzati Adóhatóság működtetésével összefüggő, helyi adózással kapcsolatos kiadások tervszámait.

A fővárosi önkormányzatot és a kerületeket osztottan megillető bevételek és kiadások tervezésénél a törvényben rögzített részesedési arányokat érvényesítették.

A 2017. január 1-jétől augusztus 31-éig befolyt megosztható bevételek pénzügyi elszámolása szabályszerűen történt meg a fővárosi önkormányzat és a kerületek között ‒ írták.

Az ÁSZ a törvényi előírás szerint évente felülvizsgálja a fővárosi önkormányzat forrásmegosztási rendeletét.

(OrientPress)