szhelyKözpénzből épült, közpénzből tartják fenn, a stadiont üzemeltető önkormányzati cég ügyvezetője mégis megtagadta a Transparency International Hungary közérdekű adatigénylését.

2017 novemberében adták át a szombathelyi Haladás Sportkomplexumot. A stadion már az építése alatt magára vonta a figyelmet azzal, hogy a 9,6 milliárd forintos induló költségvetés helyett végül 15,4 milliárdba került. A létesítmény eddigi történetéről korábban itt írtunk.

Az elszálló építési költségek mellett folyamatosan kérdéses volt, hogy ki lesz a stadion üzemeltetője. A nyugati példákkal ellentétben ugyanis a stadion építésével egy időben nem írták ki annak üzemeltetésére a közbeszerzést.

Később ugyan két közbeszerzést is kiírt az önkormányzat, de egyik sem zárult eredménnyel. Így jobb híján annál a cégnél maradt az üzemeltetés, amelyik annak idején azért jött létre, hogy az építkezéshez nyújtott kormányzati források eljussanak az építőkhöz. A Haladás Sportkomplexum Fejlesztő Nonprofit Kft sokáig kereste ügyvezetőjét, míg végül tavaly augusztusban a szombathelyi Fidesz alelnöke, Gál Sándor lett a befutó. Kinevezésénél az sem volt hátrány, hogy Gál pár hónapja, esti iskolán szerezte meg az érettségit, ez azóta is a legmagasabb iskolai végzettsége.

Hogy mennyibe is kerül a Sportkomplexum üzemeltetése, annak kibogozása nem egyszerű feladat. A Komplexumot ugyanis három sportegyesület bérli. A Haladás Labdarúgó Kft., a Haladás VSE és a Haladás VSE Kft. Utóbbi kettő az egyéni sportágakat, valamint a röplabdát és kézilabdát üzemelteti.

A cikk itt folytatódik