simon miklos01A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kormányhivatal nem találta törvénysértőnek a nyírbogáti önkormányzat döntését, amellyel végkielégítést és szabadságmegváltást szavazott meg Simon Miklósnak, aki a település polgármestere volt 2001 és 2014 között.

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kormányhivatal vezetője az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében úgy fogalmazott: a hivatal tavaly nem élt törvénysértés megszüntetésére irányuló felhívással a nyírbogáti önkormányzat által meghozott határozatok ügyében. Kozma Péter kormánymegbízott az elmúlt napokban Nyírbogáttal kapcsolatban megjelent sajtóhírekre reagálva adta ki közleményét. Hangsúlyozta azt is, hogy a hivatalnak nem feladata a hatáskörén kívül tartozó viták vagy vitás kérdések eldöntése.

Hétfőn írt arról internetes kiadásában a Bors, hogy a Nyírbogáton 2001 és 2014 között polgármester, 1998-tól országgyűlési képviselőként is tevékenykedő Simon Miklós öthavi végkielégítésként bruttó 3 millió 67 ezer, ki nem vett szabadsága után pedig bruttó 2 millió 147 ezer forintot kapott felesége, a település élére 2014 őszén megválasztott új polgármester indítványára. Az új polgármester, Simonné Rizsák Ildikó a korábbi polgármester felesége. A juttatást megszavazták az önkormányzati képviselők.

Az MSZP az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, a Fidesz parlamenti frakciójának fel kellene szólítania Simon Miklóst a pénz visszafizetésére. Az Együtt közleményében a fideszes politikust a neki jogellenesen kifizetett milliók visszafizetésére és mentelmi jogáról történő lemondásra szólította fel, Apáti István, a Jobbik országgyűlési képviselője pedig bejelentette, hogy a párt vizsgálatot kezdeményez a Simon Miklósnak kifizetett ötmillió forintos végkielégítés törvényességével és jogszerűségével kapcsolatban.

Simon Miklós az MTI-nek hétfőn azt mondta, a végkielégítést jogszerűen fizették ki neki. A hivatalba lépő polgármesternek az új ciklus elkezdéskor kötelessége a munkaügyi folyamatokat lezáratni akkor is, ha történetesen a férjéről van szó.