bp zaszloA fővárosi önkormányzat a jövő héttől intenzív tárgyalásokat folytat a kormánnyal a következő évek európai uniós forrásainak felhasználásáról – jelentette be a főpolgármester a Fővárosi Közfejlesztések Tanácsának ülése után tartott, a Facebookon közvetített sajtótájékoztatón.

Karácsony Gergely délelőtt az Európai Unió fővárosainak képviselőivel és Elisa Ferreira fejlesztési biztossal egyeztetett, aki újra határozattan leszögezte, a kormányoknak az uniós pénzek felhasználása során kötelező partnerségi egyeztetéseket folyatniuk az érintett önkormányzatokkal - írja az MTI.

A legfontosabb pozitívum a főpolgármester szerint az, hogy a kormány azt ajánlotta, az uniós forrásokból 3000 milliárd forintot szánjanak a budapesti fejlesztésekre, de nehéz tárgyalások jönnek arról, hogy mire költsék el ezt az összeget. A kormány eddig csak olyan budapesti fejlesztéseket támogatott volna, amelyeket saját maga javasolt, azonban meg kell hallgatni a főváros kéréseit is, széles körű egyeztetések után kell eldönteni, mire menjen a pénz, nem egy pártközpontból kitalálni - mondta a hvg.hu szerint Karácsony Gergely.

"Végre sikerült rávenni a kormányt, hogy érdemi egyeztetés induljon az uniós forrásokról - fogalmazott az MTI szerint a főpolgármester, majd hozzátette, ez akkor is jó hír, ha várhatóan nehéz tárgyalások elé nézne. Mi azon fogunk dolgozni, hogy ezek a források minden budapesti jólétét és a város életminőségének a javítását szolgálják" - mondta Karácsony Gergely.

A főpolgármester szintén jó hírnek nevezte, hogy sikerült újra megállapodniuk arról a 10 milliárd forintról, amit a főváros alkudott ki a kormánytól a ciklus elején a kerületi járóbetegellátás fejlesztésére.

Karácsony Gergely pozitívan értékelte azt is, hogy a tanács ülésén a kormány képviselőivel meg tudtak állapodni a pesti alsó rakpart közös fejlesztéséről, amelynek eredményeként megvalósulhat a városvezetés zöld rakpart programja.

A még nyitott kérdésekről tovább folytatják a tárgyalást a kormánnyal - írta az MTI.

Karácsony a fejlesztési tervek közül kettőt emelt ki. A fenntartható közösségi közlekedés fejlesztését nevezte az egyik legfontosabb célnak, ami a villamos- és trolihálózat fejlesztését jelentené elsősorban. Emellett egy lakhatási program indítását nevezte meg célnak, egyrészt önkormányzati bérlakásprogrammal, másrészt megfizethetőbb lakásárak eléréséért.

(Napi.hu)

Hirdetés