bmwDebrecen polgármestere szerint az elmúlt évek gazdaságfejlesztési sikereit koronázza meg, hogy a BMW új gyárat épít Debrecenben, és a beruházás átírja a város jövőjéről alkotott elképzeléseket, Papp László szerint Debrecent teljes egészében dinamizálni fogja a BMW és a város együttműködése, a város polgármestere hozzátette, hogy új munkahelyek jönnek létre nemcsak az autóiparban, hanem számos más szektorban is.

Az elmúlt évek gazdaságfejlesztési sikereit koronázza meg, hogy a BMW új gyárat épít Debrecenben, és a beruházás átírja a város jövőjéről alkotott elképzeléseket - nyilatkozta Debrecen polgármestere az MTI-nek azt követően, hogy Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter bejelentette az új beruházást kedden Budapesten.

Papp László hozzátette: hosszú és küzdelmes verseny alapján lett Debrecen a legjobb. Kiemelte, hogy az elmúlt évek gazdaságfejlesztési törekvései és döntései, mint a Debrecen-München közötti menetrendszerű légi járat elindítása, a repülőtér-fejlesztés, a befektetésösztönzési program elindítása, a szervezeti háttér biztosítása az EDC önkormányzati cégen keresztül, a nemzetközi iskola építésének programja mind-mind fontos elemei voltak a mai bejelentésnek.

Papp László szerint Debrecent teljes egészében dinamizálni fogja a BMW és a város együttműködése, a város polgármestere hozzátette, hogy új munkahelyek jönnek létre nemcsak az autóiparban, hanem számos más szektorban. A beruházás a szolgáltatásoktól kezdve dinamizálni fogja az oktatást, miután a legmagasabb szintű technológia és technológiai tudás érkezik a városba.

A következő időszak legfontosabb tennivalója a fejlesztési terület előkészítése és az oktatásfejlesztési feladatok megoldása, de át kell gondolni a város következő éveinek fejlesztési és gazdaságfejlesztési stratégiáit is.