kormanyabEgy vecsési bevásárlóközpontban nyílt meg az ország harmadik integrált járási kormányablaka február hetedikén. A hivatal átadásán Rétvári Bence, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára kiemelte, hogy a reform eredményeként éves szinten mintegy 5 millió ügy kerül át az önkormányzatoktól a járások és a megyei kormányhivatalok feladatkörébe – írja az OrientPress Hírügynökség.

A portugál mintára létrehozott integrált kormányablakok megnyitásával egy 24 éves tervet valósítunk meg – hangsúlyozta Rétvári Bence. Bár minden eddigi kormányzat a zászlajára tűzte az egyablakos ügyintézés elérését, de mégis csak ennek a kormánynak, ebben a ciklusban sikerült megvalósítania – mutatott rá az államtitkár. 2010 szeptemberében tették meg az első lépéseket, majd több lépcsőben fejlesztették a rendszert, és ez itt a végeredmény. Így az évi 16 millió közigazgatási és bírósági ügyből 5 millió kerül át az önkormányzatoktól a járási és a megyei kormányhivatalok feladatkörébe - ismertette.

'Az volt a célunk, hogy kifelé a legegyszerűbb, befelé a leghatékonyabb legyen a kormányablakok rendszere' - emlékeztetett Rétvári. Az állampolgárnak az a fontos, hogy minél több ügyet minél gyorsabban tudjon elintézni. Jelenleg 250 ügykörben fordulhatnak a hivatalokhoz, de a jövőben 2000 fölé szeretnék emelni ezt a számot – tette hozzá. A hatékonyságot pedig a kormányzat, a megyei és a járási kormányhivatalok jól tagolt rendszere szolgálja – hangsúlyozta az államtitkár.

'Ma már nem irracionalitás, ha egy bevásárlás közben még egy útlevél beszerzésére is lehetőség nyílik' – jelentette ki Tarnai Richárd Pest megyei kormánymegbízott a megnyitón. A kormányzat célja, hogy praktikus megoldásokkal segítse az állampolgárok mindennapi hivatali ügyintézését. „Életszerű megoldásokat kívánunk nyújtani, ezért döntöttünk úgy, hogy ebben a bevásárló központban is lehessen hivatalos ügyeket intézni” – tette hozzá a kormánymegbízott.

Az átadón részt vett Szűcs Lajos, Pest Megye Közgyűlésének elnöke, Vetési Iván, a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatalának elnöke és Szlahó Csaba Vecsés polgármestere is.