torveny4A veszélyhelyzet első hónapjai alatt a lényegében teljhatalmat kapó polgármesterek visszaéléseivel szemben több önkormányzati képviselő is jogvédő szervezet segítségét kérte, hogy panaszt nyújthasson be az illetékes kormányhivatalokhoz az önkényes döntések ellen. 2020 nyarán, a koronavírus-járvány elleni intézkedések nyomán bevezetett rendkívüli jogrend első etapjának végén a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) részletesen is beszámolt ezekről az ügyekről.

A Mérce érdeklődésére Szabó Attila, a TASZ Politikai Szabadságjogi Projektjének munkatársa elmondta, hogy a 2020 novemberéber újból bevezetett rendkívüli jogrend alatt, amely során egészen idén, azaz 2021. június 15-ig ugyancsak nem ülhettek össze a közgyűlések, a helyi testületek képviselői néhány esetben ismét jogsegélyért folyamodtak a TASZ-hoz.

A teljes írás itt olvasható »