ajto0Nem szívesen mennek át dolgozni a járásokhoz a polgármesteri hivatalok alkalmazottai. Főleg attól tartanak, hogy csökken majd a fizetésük.

Erről a Népszabadság ír több megkérdezett véleményét összegezve. A lap azt írta: október közepéig dől el, hogy „ki kerül át" a járásokhoz. A fenntartások annak ellenére megvannak, hogy az átkerülők munkajogi helyzete nem változik lényegesen - köztisztviselőből kormánytisztviselővé válnak.

A lap szerint a kisebb önkormányzatoknál dolgozók esetében a bizonytalanságot az erősíti, hogy többségükben középfokú végzettséggel rendelkeznek, akiknek, ha átkerülnek a járáshoz, öt éven belül el kell végezniük az Államigazgatási Főiskolát. A nagyobb városokban pedig a lap szerint attól tartanak, hogy a jelenlegi bértáblázat alapján, akár 20-40 százalékkal is csökkenhet az átkerülők havi jövedelme, ami jelenleg 120-250 ezer forint.

Bércesi Ferenc, a Baranya Megyei Kormányhivatal főigazgatója a lapnak elmondta: alaptalan a félelem, az év végéig rendelet születik annak érdekében, hogy anyagilag ne járjanak rosszul a „városházáról a járáshoz avanzsáló köztisztviselők". Az érintettek viszont azt mondják: előbb szülessen meg a rendelet, azután kezdődjön az átszervezés.