endreSzentendre polgármesterénél lobbiznak a város orvosai, hogy ne adja át a közelmúltban felújított és újranyitott járóbetegközpontot állami tulajdonba. A város az eredetileg tervezett 77 milliós önrész tizenhatszorosát, 1,2 milliárd forintot költött az épületre írja az index.hu.

Szentendre egészségügyi dolgozói közös levélben fordultak Dietz Ferenc fideszes polgármesterhez, hogy megvédjék az államosítástól a városközpontban álló felújított rendelőt. Az orvosok aláírásgyűjtést is kezdenek, annak érdekében, hogy az intézmény maradjon az önkormányzat kezelésében.

A Társaság az Élhető Szentendréért Egyesület honlapján nyilvánosságra hozott írás szerint a rendelő megnyitásával Szentendre és térsége végre az egészségügyi ellátásban elérte azt a szintet, amely európainak nevezhető.

Az orvosok belátják ugyan, hogy ellátásszervezés szempontjából logikus lépés az államosított önálló szakrendelők és a kórházak összekapcsolása, úgy, hogy megszüntetik a rendelők önálló működését. „Az átadott járóbeteg intézmények kórházakhoz integrálása azonban évtizedes tapasztalat szerint azok háttérbeszorítását jelenti a kórház javára”, és azt, hogy működtetésüket maradékelvre állítják, ezért Szentendre esetében „a jelenlegi, átlagon felüli szintről visszalépés várható átadás esetén”.

Az orvosok szerint a szentendrei központ nem veszteséges, működéséhez nem igényel önkormányzati támogatást sem.

A levél arra is céloz, hogy az önkormányzat korábban viszont nagy áldozatot hozott annak érdekében, hogy átépítsék és renoválják a rendelőt. A rendelőintézet felújításához a város összesen 1,2 milliárd forinttal járult hozzá. Az összeg az eredetileg tervezett 77 millió forint tizenhatszorosára emelkedett.