mokoA 2019-ben tartott önkormányzati választásokat követően újra a közvélemény és a költségvetési politika reflektorfényébe kerültek az önkormányzatok. A koronavírus-járvánnyal kapcsolatos elvonások és a benyújtott 2021. évi költségvetési törvényjavaslat kapcsán pedig megszaporodtak az önkormányzatok pénzügyi helyzetével kapcsolatos elemzések.

Jelen írás célja, hogy néhány gondolattal kiegészítse a kialakult szakmai diskurzust. Vasvári Tamás cikkét közöljük.

A 2019. évi önkormányzati választásokon némileg meglepő eredményt nyújtottak az ellenzéki erők, amelynek következtében kilenc év után az ellenzéki pártok újra számottevő politikai hatalomhoz jutottak. Ezzel némileg újra előállt a 2006 és 2010 közötti ciklust jellemző helyzet, amikor a központi kormányzattal szemben az ellenzéki helyhatóságok jelentős ellensúlyt képeztek.

A cikk itt folytatódik »