mokoSok szó esik mostanában az önkormányzatok szerepéről a válságkezelésben. A K-Monitor és a Mérce.hu-n is közvetített online beszélgetésen az alábbi témákat járták körbe a résztvevők:

- Mi lesz az önkormányzatisággal a válság és az elvonások után?
- Hogyan érinti a jelenlegi helyzet az önkormányzati szektort rövid távon, milyen reakciókat, változásokat váltott ki és hogyan érintheti hosszú távon?
- Milyen következményekkel járhat, ha tartósak maradnak az elvonások? Mi lesz így a helyi közszolgáltatásokkal, közösségekkel?
- Lehet-e pozitív hatása ennek az időszaknak? Hogyan tudnak reagálni a közösségek, ha az önkormányzat tovább veszít a mozgásteréből? A korábbi évek / kistelepülések tapasztalataiból: milyen szerepe van a közösségi megoldásoknak?

K-Monitor szerda esti beszélgetésén egy kutató, egy önkormányzati tanácsadó és egy kistelepülés alpolgármestere értékelték az önkormányzatiság állapotát.

A beszélgetés kivonata a 444.hu-n »