polg szovTisztújítás zajlott az összes megyei jogú várost tömörítő szövetségben.

Továbbra is Szita Károly vezeti a Megyei Jogú Városok Szövetségét, Kaposvár polgármesterét egyhangúlag választották meg a 23 hazai nagyváros képviselői - írja a Kapos.hu. A társelnök Péterffy Attila, Pécs polgármestere lett, míg Kósa Lajos a jövőben is tiszteletbeli elnöke lesz a szövetségnek. Valószínűleg ezen a találkozón megszületett egy új szövetség is: az önkormányzati választásokat követően összesen tíz megyei jogú városnak lett ellenzéki polgármestere, ők tízen álltak most össze - legalábbis ez derül ki Botka László szegedi polgármester Facebook-bejegyzéséből. A posztban egy fotón (nyitóképünkön) láthatók a szövetség tagjai. "A mai napon szövetséget kötöttünk egymással hazánk jövője érdekében. Közös értékek és stratégia mentén az a célunk, hogy Magyarország igazságos, szolidáris és szabad otthona legyen minden magyarnak" - áll Botka bejelentésében.  Az új, ellenzéki szövetség polgármesterei:

• Botka László (Szeged)
  • Csőzik László (Érd)
  • Fekete Zsolt (Salgótarján)
  • Márki-Zay Péter (Hódmezővásárhely)
  • Mirkóczi Ádám (Eger)
  • Nemény András (Szombathely)
  • Péterffy Attila (Pécs)
  • Pintér Tamás (Dunaújváros)
  • Szücsné Posztovics Ilona (Tatabánya)
  • Veres Pál (Miskolc)

A létrejöttén és a tagok nevén kívül mást egyelőre nem tudni az új szövetségről.

A Kapos.hu szerint a Megyei Jogú Városok Szövetsége a tisztújításon felül döntöttek arról is, hogy megerősítik a klímavédelem iránti elkötelezettségüket.  „Ezt úgy tudjuk elérni, hogy környezettudatos fejlesztéseket hajtunk végre, és az erőforrásokkal megfontoltan gazdálkodó városokat alakítunk ki. Ennek érdekében a városüzemeltetés terén készek vagyunk a klímavédelmet is szolgáló innovatív megoldásokat bevezetni” – fogalmazott Szita Károly a lap szerint.

(Népszava)